Brand in flatwoning aan de Spechtlaan
Leidschendam - Vanmorgen vroeg is er brand uitgebroken in een flat aan de Spechtlaan.
Het brandmeldsysteem in de flat heeft daarbij zijn dienst bewezen.
Rond kwart voor vier werden bewoners van de flat ruw gewekt door het schelle gepiep van het brandalarm. In een woning op de vijfde verdieping bleek brand te zijn ontstaan.
Bewoners waren erg te spreken over de snelheid van de hulpdiensten. Binnen een aantal minuten stonden er namelijk meerdere politie- en brandweereenheden en een ambulance op de stoep.
De brand zelf was al snel geblust en de brandweer kon hierna overgaan op ventileren.
De bewoners van het brandadres werden door het ambulancepersoneel gecontroleerd op eventuele rookinhalatie. Het is niet duidelijk of er nog iemand is overgebracht naar het ziekenhuis voor verdere behandeling.
Veel mensen waren al uit eigen beweging bij het horen van het brandalarm direct de flat ontvlucht. De meeste bewoners konden al snel terug.
Wat de oorzaak van de brand is, is vooralsnog niet bekend. Evenmin bekend is of en hoeveel schade er in de woning is ontstaan.
Foto's: Sebastiaan Barel