Veel schade aan woningen door brand en gasexplosie
Den Haag - Door brand en enkele gasexplosies zijn vanmiddag twee woningen in de Soesterbergstraat onbewoonbaar geworden.
Om even voor twee uur is in een bovenwoning in de Soesterbergstraat door onbekende oorzaak brand ontstaan in een meterkast.
Hierop volgde een gasexplosie waardoor de woning, met name aan de achterzijde, veel schade heeft opgelopen.
Brandweereenheden van kazernes Laak en Loosduinen zijn hierop uitgerukt en die hebben de brand rond tien over twee geblust. Omdat de bemanning van beide tankautospuiten was ingezet, is opgeschaald naar 'middelbrand'.
Rond kwart over vier heeft zich echter weer een kleine explosie voorgedaan en is wederom brand ontstaan. De brandweer is weer uitgerukt, heeft de vlammen geblust en heeft sloopwerkzaamheden verricht aan de vloer van de bovenwoning.
Omdat de gevel en kozijnen (mogelijk) zijn ontzet is Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente ingeschakeld.
De brandweer heeft in meerdere woningen metingen verricht naar de mogelijke aanwezigheid van gas. Stedin is met meerdere voertuigen aanwezig om het eventuele lek te vinden en te dichten.
Door de brand en door waterschade en sloopwerkzaamheden zijn twee woningen tijdelijk onbewoonbaar.
Uit één woning wordt een kat vermist. Wel heeft de brandweer twee cavia's kunnen redden.