ME ingezet in Leiden; 23 aanhoudingen
Leiden - Na de inzet bij het ADO-stadion moest de ME vanmiddag met spoed naar Leiden voor het verlenen van bijstand bij een demonstratie.
Na afloop van een woonprotest op de Lammermarkt, is een deel van de demonstranten een nieuwe, onaangekondigde, demonstratie begonnen.
Toen politiemensen deze demonstratie wilden ontbinden, werd er met stenen naar de politie gegooid en zijn vernielingen gepleegd op de Hooigracht. Hierop is er door de politie ter plaatse om bijstand gevraagd.
De Mobiele Eenheid, die net klaar was met de inzet bij het ADO-stadion, is met spoed doorgereden om bijstand te kunnen verlenen bij het Morssingelterrein.
Een aantal demonstranten ging er vandoor en vluchtte onder andere een filiaal de Jumbo in. Hier greep de ME in.
Bij de achter-/personeelsuitgang zijn zij door de politie naar buiten gehaald en aangehouden. Volgens de politie zijn er 23 aanhoudingen verricht, onder andere wegens openbare geweldpleging en de Wet ID.
Video en foto's: Rene Hendriks en Danny Botman