Honderden lopen door binnenstad voor aandacht Koerdistan

Den Haag – Zaterdagmiddag hebben Koerden in Den Haag gedemonstreerd tegen de regimes van Syrië, Iran en Turkije. 


De demonstratie begon rond 14:00 uur op de Laan van Reagan en Gorbatsjov. Vanuit daar trok een stoet van bijna 1000 demonstranten via het Korte Voorhout en Plein 1813 richting het Vredespaleis.

Vervolgens liepen de demonstranten terug langs het Hoofdbureau van Politie en de Kneuterdijk richting de Laan van Reagan en Gorbatsjov.

Gedurende de gehele route was politie aanwezig om de demonstratie te begeleiden, de afgesproken looproute te bewaken en uit voorzorg mogelijke tegendemonstraties te voorkomen. 

Het protest maakt deel uit van een reeks demonstraties die door Koerden worden georganiseerd, waarbij zij aandacht vragen voor hun streven naar een onafhankelijke Koerdische staat.

Volgens de demonstranten worden Koerden momenteel vervolgd en verdreven uit Rojava, het Koerdische gebied in het noorden van Syrië.

Troepen van de nieuwe Syrische machthebbers zouden geen ruimte meer laten voor Koerdisch zelfbestuur in deze regio. Met de demonstratie vragen aanwezigen steun van hun voormalige Westerse bondgenoten, steun die volgens de organisatie tot op heden grotendeels uitblijft.

Vanwege het gelijktijdig plaatsvinden van meerdere grote demonstraties in Den Haag, waaronder een demonstratie tegen het huidige regime in Iran, was de politie grootschalig aanwezig.

In totaal werden meer dan zestien bussen met politiepersoneel en mobiele eenheden ingezet. De eenheden kwamen uit verschillende regio’s, waaronder Den Haag, Rotterdam, Noord-Holland, Midden-Nederland (Utrecht), Oost-Nederland, Eindhoven en Limburg. Ook werden politiepaarden ingezet.

Enkele wegen zijn tijdens passage van de demonstratie afgesloten geweest. Waar dit de exploitatie hinderde reden trams en bussen van de HTM tijdelijk om. Tijdens het verloop van de demonstratie zijn geen grote incidenten gemeld.

AUW0Eo.JPG

Ydjrbd.JPG

ykAbdI.JPG

ryVWzm.JPG

bCMfHb.JPG

MGITri.JPG

3NnRyv.JPG

0ZTvlG.JPG

xtTdxJ.JPG

ZvSSA9.JPG

p5TKHh.JPG

vMugXE.JPG

9j7dl3.JPG

Iz5ri0.JPG

Tg6AWN.JPG

GxF16y.JPG

hyrBpB.JPG

BMruNO.JPG

Lbt7xu.JPG

9GJMUB.JPG

tk4ZeU.JPG

LPgqN0.JPG

vevVax.JPG

LofAHt.JPG

z3E2KU.JPG

pyHd7P.JPG

XkcNOc.JPG

u9DdTb.JPG

0RM2Cw.JPG

tz8xna.JPG

4zmYBN.JPG

2BKFzB.JPG

VsUOaT.JPG

obT7jb.JPG

S1hbP4.JPG

NVIY5h.JPG

vchipy.JPG

rmsPLz.JPG

kCyXrY.JPG

NrIHdo.JPG

fXnRYT.JPG

PkV8SD.JPG

9wffcz.JPG

tB7SRm.JPG

K5Yj9M.JPG