Langzaam-aan actie van truckers vanwege brandstofprijzen
Den Hoorn - Een groep vrachtwagenchauffeurs heeft donderdagochtend rond Rotterdam en Den Haag voor flinke verkeershinder gezorgd.
De chauffeurs voerden met 4 vrachtwagens een "langzaam-aan-actie", waarbij zij met een kilometer of 30-40 over de volle breedte van de snelweg reden. De groep wil aandacht vragen voor de hoge dieselprijzen, die weer een gevolg zijn van de onrust in het Midden-Oosten.
Om de actie kracht bij te zetten, namen de chauffeurs alle rijbanen in beslag, waardoor het overige verkeer werd geblokkeerd en er niet meer langs kon. De snelheid van het konvooi zakte op een gegeven moment naar circa 30 km/u.
De politie reed vanaf het begin mee om de situatie nauwlettend in de gaten te houden. Rond 09:13 uur werden de chauffeurs ter hoogte van parkeerplaats Peulwijk-Oost (nabij Den Hoorn) aangesproken door de politie.
Hoewel eerdere berichten suggereerden dat de politie de trucks dwong te stoppen, verduidelijkte een woordvoerder later dat de chauffeurs zelf van de weg zijn gegaan. De chauffeurs kregen de instructie de langzaam-aan-actie te beëindigen voordat zij hun weg mochten vervolgen.
Ondanks de waarschuwingen en de gemaakte afspraken met de politie, lijken de chauffeurs de actie toch te hebben hervat. Rond 09:40 uur reed de stoet weer richting Rotterdam, waarbij de politie met zwaailichten achter het konvooi aanreed.
De actie zorgt voor de nodige vertraging op de A4 en de A13.
Bij Rotterdam gingen de vrachtwagens op 1 rijbaan rijden, waarna het verkeer er achter op normale snelheid door kon rijden.



