Kat wordt doorgespoeld
Probleem was alleen dat de kat moeite had om te begrijpen dat die enge mensen met die schepnetten eigenlijk goede bedoelingen hadden. Zodra de medewerkers van de dierenambulance dichterbij kwamen dook het poezenbeest dan ook weer snel verder de pijp in, waar het ongrijpbaar was.
Dat kat- en muisspel heeft zo een tijd geduurd, waarna de hulp van de brandweer gevraagd werd. Eenmaal ter plaatse wisten die wel een goed argument om de kat te motiveren om toch de veilige buis te verlaten. En inderdaad; met een straal water "achter zich" was de keuze niet moeilijk; de kat kwam de buis uit schieten en rende in de vangnetten.
Overigens had de kat achteraf wel zoiets van "zie je wel dat die lui niet te vertrouwen waren" en was dus zwaar beledigd over de behandeling die hem ten deel was gevallen. Het dier is naar een dierenarts gebracht.
Foto's: Tim de Kleyn