Gans door onverlaten in prullenbak gestopt Westerpark Zoetermeer | Regio15.nl

Gans door onverlaten in prullenbak gestopt Westerpark Zoetermeer

Zoetermeer - De dierenambulance kreeg vanmiddag rond twaalf uur een melding van een gans in een prullenbak bij het Westerpark.


Een man trof de gans in de prullenbak aan nadat hij er door een andere passant op was gewezen nadat diens hond was aangeslagen bij de prullenbak. Dat was ook gisteren al gebeurd, maar toen had de andere passant er verder geen acht op geslagen.

Het vermoeden is dus dat de gans minimaal een dag in de prullenbak heeft gezeten.

Toen de dierenambulance ter plaatse kwam, bleek het om een zogenaamde Grauwe gans te gaan. De gans zat in een prullenbak waar een vogel van dit formaat nooit zelf in zou kunnen komen. Hij is er dus door mensen in gestopt. De gans lag in het afval met een vuilniszak half over zich heen.

Na wat moeite kon de medewerker van de dierenambulance de gans uit de prullenbak halen. 

De gans bleek na de redding in shock te zijn en was zichtbaar gewond aan zijn rug. De gans is meegenomen en is vervolgens onder een warmtelamp gezet.

Ongeveer een uur later kwam de gans weer bij. De verwachting is dat het diertje weer goed zal herstellen.

Door de dierenambulance is er een melding van het incident gemaakt bij de politie

Beelden: Ivar Gieles

Wa itemdankzijtiplijjn

iBNXFF.jpg

D1syXV.jpg

TXDznK.jpg

9cofXH.jpg

rVERTd.jpg

sjvOOd.jpg

Y5lQcr.jpg

aLSn76.jpg

bwaOxU.jpg

rZ8jnO.jpg

C95hyr.jpg

QRF3KS.jpg