Zwaan met haak in z'n snavel gered
Zoetermeer - Dierenambulance en brandweer zijn vanmiddag druk in de weer geweest met het vangen van een zwaan op het Bermudablauw.
Het dier had volgens de melders een vishaak in zijn snavel en leek benauwd te zijn.
Nadat de medewerkers van Dierenambulance Den Haag e.o. een vergeefse poging hadden gedaan de zwaan te vangen, werd de hulp van de brandweer ingeschakeld.
Brandweerlieden van kazernes Oosterheem en Delft hebben vervolgens meerdere pogingen gedaan vanuit het water. Uiteindelijk schoot de zwaan onverwacht de kant op, wat een medewerker van de Dierenambulance in staat stelde het dier te vangen.
De zwaan bleek inderdaad een stuk visdraad en haak in zijn snavel te hebben. De zwaan is vervolgens naar vogelasiel 'De Wulp' in Den Haag gebracht om deze te verlossen van de draad en de haak en om het dier aan te laten sterken.