
Brandweer druk met gevolgen storm 'Francis'
Haaglanden - De brandweer heeft het dinsdagavond en vannacht erg druk gehad met de gevolgen van de zomerstorm 'Francis'.
Op verschillende plekken vielen bomen om, al dan niet op auto's en tegen gevels, en hingen zonweringen en dakdelen los.
De brandweer moest ongeveer 200-250 keer uitrukken voor meldingen die verband hielden met de storm.
Er viel tijdens de storm voor zover bekend één gewonde: een vrouw kwam op de Laan van Meerdervoort in Den Haag onder een omvallende boom terecht.
Hieronder een kort overzicht van de gevolgen van de storm in onze regio.
In de Zamenhofstraat in Den Haag viel een dele van de gevel naar beneden van een pand in aanbouw. (Foto's: Dean de Bood)
Op de Meppelweg in Den Haag kwam een zonnescherm los te hangen door de wind. De brandweer heeft het zonnescherm verwijderd. (Foto's: Tim de Kleyn)
Op de Waldeck Pyrmontkade in Den Haag kreeg de harde wind vat op een aantal bezorgscooters. Het was niet bij een filiaal van Domino's, maar bij Sushipoint! (Foto's: Dean de Bood)
In de Buijs Ballotstraat in Den Haag brak een dikke tak van een boom en viel op de rijbaan. Exact tussen een aantal geparkeerde auto's in. Voor zover bekend raakte geen der auto's beschadigd. (Foto's: Dean de Bood)
Op de Sijzenlaan in Den Haag waaide deze dikke boom om. Een geparkeerde auto was het slachtoffer... (Foto's: Nick van der Toorn)
Op de Sportlaan in Den Haag viel deze boom op een geparkeerde Tesla. De auto liep hierdoor veel schade op. (Foto's: Nick van der Toorn)
In de Deimanstraat in Den Haag viel een grote boom om en kwam op een geparkeerde auto terecht. Tijdens het omvallen is ook de ruit van een woning beschadigd. (Foto's: Dean de Bood)
Meer geluk hadden de eigenaren van twee geparkeerde auto's op de Brouwersgracht in Den Haag; een boom viel om precies tussen beide auto's in. (Foto's: Dean de Bood)
Op de Segbroeklaan in Den Haag brak een boom af en viel op de rijbaan. Brandweerlieden hebben de boom verwijderd. (Foto's: Nick van der Toorn)
In de Hasebroekstraat in Den Haag is een boom omgewaaid. Ook dit ging niet zonder schade. De brandweer heeft de boom in stukken gezaagd. (Foto's: Calvin de Kleijn)
In de Queridostraat in Voorburg viel deze dikke boom om. Gelukkig werd de gevel van een woning gemist. (Foto's: Nick van der Toorn)
Op het Isabellaland in Den Haag viel ook een boom om. (Foto: Izabela)
Op de Pomonalaan in Den Haag is een dikke boom omgewaaid. Enkele geparkeerde auto's liepen daardoor schade op. (Foto's: Dionne van Dongen)
Bij het winkelcentrum aan De Stede in Den Haag is deze boom omgewaaid. (Foto: Seren)
Op de Spieringsloot in Zoetermeer is een deel van een boom tegen een woning gevallen. De brandweer is de boom aan het verwijderen. (Foto's: Roy Wolters)
In de Leggelostraat in Den Haag viel deze flinke boom om. (Foto: Azi)
Ook een geparkeerd busje van een schoonmaakbedrijf aan het Denenburg in Den Haag viel ten prooi aan een omvallende boom. (Foto's: Maarten van der Meer)
In de Molenaarstraat in Den Haag is een forse boom omgewaaid en tegen de schuur van een woning terecht gekomen. Een gespecialiseerd bedrijf is bezig de boom te verwijderen.
Op het Pijpkruid in Naaldwijk is een boom die aan het water stond omgevallen en aan de overkant tegen een gevel terecht gekomen. Brandweermensen gaan de boom verwijderen. (Foto's: Lucien de Vries)