Incident met gevaarlijke stof bij Renewi op de Radonstraat
Zoetermeer - Bij afvalverwerker Renewi aan de Radonstraat is dinsdag groot alarm geslagen nadat meerdere personen onwel waren geworden door een onbekende stof.
Volgens een woordvoerder van de brandweer zijn er op het terrein vaatjes aangetroffen met een nog onbekende inhoud. Door de damp die uit deze vaten vrijkwam, raakten één of meerdere personen onwel. Zij zijn direct door het ambulancepersoneel opgevangen.
De brandweer schaalde op naar 'Klein IBGS' om met gespecialiseerd materieel onderzoek te kunnen doen.
Brandweerlieden in spatpakken hebben metingen verricht bij de vaten om te achterhalen om welke chemische samenstelling het gaat. Ook de Adviseur Gevaarlijke Stoffen (AGS) van de brandweer is ter plaatse om de meetgegevens te analyseren en de inzet te coördineren.
Ten minste één persoon is in de ambulance onderzocht. Het is nog onduidelijk of er meer slachtoffers zijn en of zij voor verdere behandeling naar het ziekenhuis moeten worden vervoerd.
Vanwege de ernst van de melding en de mogelijke risico's voor de omgeving bleven de hulpdiensten geruime tijd op het terrein aanwezig. De politie hield het overige verkeer op afstand om de brandweer een veilige werkruimte te bieden.