Duikploeg slaat brug voor gans
Den Haag - Een duiker van de brandweer heeft vanmiddag in de Kenenburgstraat een brug geslagen voor de familie gans.
Een oplettende bewoner van die straat belde de dierenambulance toen hij zag dat de ganzenfamilie in 'problemen' verkeerde.
Wat wilde namelijk het geval: moeder gans had haar nest gebouwd op een eiland in het midden van het water. Toen haar eieren waren uitgekomen gingen de jonge gansjes op ontdekkingsreis, met moeder gans in hun kielzog. Er was echter één probleem: de familie gans, althans de jongste telgen daarvan, konden hierna niet meer zelfstandig het eiland op komen.
Toen de oplettende bewoner dit zag belde hij de dierenambulance en deze kwam een kijkje nemen.
De medewerker van de dierenambulance kon echter niet zo heel veel doen. Terugplaatsen van de ganzen was immers geen optie, want dan zou na een volgende zwempartij het probleem zich opnieuw voordoen. Ten einde raad belde de dierenambulance de brandweer en deze kwam ter plaatse.
De duikploeg van de brandweer heeft heel inventief van een oude pallet een "brug" gemaakt en nu kunnen de ganzen na iedere zwempartij weer zelfstandig op het eiland komen.
En ze leefden nog lang en gelukkig!
Video: Marco Mattheijer