Pelikaan bezoekt Den Haag

Het dier lijkt het op zich prima naar zijn zin te hebben. De ongewone gast wordt op diverse plekken in de stad gezien; o.a. op de Laan van Meerdervoort t.h.v. de Appelstraat en in Den Haag - Duindorp. Bij Westonline zijn ook een aantal foto's van de pelikaan te zien; zij hebben er bovendien een fotoset op Flicker aan gewijd.
De dierenambulance Den Haag krijgt regelmatig telefoontjes van mensen die het dier zien zitten, maar kan niet veel doen; zij zijn niet toegerust om dit dier te kunnen vangen. Men hoopt dat de dieren uit zichzelf terugkeren naar het safaripark zodra ze honger krijgen.
Een andere pelikaan van het trio is inmiddels al uit zichzelf terug gekomen in Beekse Bergen. De derde is ook nog bezig met een stukje 'vleugels strekken' en is elders in Nederland gezien en later zelfs in Belgie.
Foto's: Pieter Smit