Krakers demonstreren op het Buitenom

Gezien het feit dat de burgemeester dit samenzijn beschouwde als een openbare manifestatie, waarvoor geen vergunning was aangevraagd, werden de krakers vriendelijk verzocht om het terrein te verlaten.
Rond 15.00 uur kwam de Mobiele Eenheid in actie, waarna de krakers 15 minuten de tijd kregen om het terrein te verlaten. De groep begon met het opbreken van hun tentenkamp, waarna om kwart voor vier de krakers het terrein hadden verlaten.
De politie was in groten getale aanwezig om de actie te beëindigen. Ook een politiehelikopter werd ingezet om vanuit de lucht beelden te maken.
Op het terrein stond vroeger het kraakpand 'De Blauwe Aanslag', dat een voormalig belastingkantoor was. In 2003 werd deze ontruimd en gesloopt. De krakers vinden het belachelijk dat het terrein zeven jaar na de sloop van het kraakpand nog steeds geen nieuwe bestemming heeft gekregen.
Zie hier het persbericht van de Politie Haaglanden.
Video: Tim de Kleyn
{flv}20101106b{/flv}
Video: Ferrie van der Geer
{flv}20101106{/flv}
Foto's: Sander Paardekooper, Erwin van der Lem, Marco Vos en Tim de Kleyn
Morgen staat wederom een demonstratie gepland in Den Haag: