Blowende automobilist met vuurwapen aangehouden | Regio15.nl

Blowende automobilist met vuurwapen aangehouden

Den Haag - Tijdens de controle van een blowende automobilist zag een politieagent dinsdagavond 22 februari achter de bijrijdersstoel een doos liggen met daarop de afbeelding van een vuurwapen. De bestuurder werd direct aangehouden.

De motoragent reed rond 20.50 uur over de Geestbrugweg toen hij achter een auto kwam te rijden waaruit een zeer sterke henneplucht kwam. Hierop gaf de agent de automobilist een stopteken. Al snel werd vervolgens duidelijk waar de henneplucht vandaan kwam; de bijrijder had een joint in zijn handen.

Tijdens de controle zag de motoragent een doos liggen met de afbeelding van een vuurwapen erop. Direct sommeerde de agent beide mannen, Hagenaars van 30 en 34 jaar, hun handen op het dashboard te plaatsen, waarbij de agent een hand op het holster van zijn vuurwapen hield.

Andere inmiddels gearriveerde agenten sloegen het duo vervolgens in de boeien en brachten de mannen over naar een politiebureau. Daar bleek het te gaan om een luchtdrukwapen dat in Zoetermeer was gekocht. Het betrof een wapen dat gehouden mag worden, alleen had de Hagenaar het op een andere manier moeten vervoeren.