Hagenaar (16) aangehouden na straatroof
Een 17-jarige jongen uit Den Haag werd zaterdag 27 augustus in de middag het slachtoffer van een straatroof. Het slachtoffer, dat op de Leyweg liep, werd door een jongen bedreigd met een boksbeugel en moest zijn Blackberry afgeven. Het slachtoffer deed aangifte op een politiebureau. Hij verklaarde tijdens de aangifte de dader te kennen omdat zij op dezelfde school hadden gezeten en gaf het signalement van de dader door. Al snel werd duidelijk waar de dader van de straatroof woonde.
Huiszoeking
Agenten namen polshoogte op het woonadres en troffen in de slaapkamer van de 16-jarige dader de gestolen blackberry aan. Ook werd er in de woning een imitatie vuurwapen gevonden. De politie nam het imitatiewapen en de telefoon in beslag. De jongen die zich in de woning bevond, werd aangehouden. Hij zit nog vast voor verhoor en wordt dinsdag voorgeleid
Imitatiewapen
Veel speelgoedwapens die in het buitenland te koop zijn, lijken zoveel op echte vuurwapens, dat ze om die reden in ons land verboden zijn. In de ons omringende landen en ook in de landen rond de Middellandse Zee zijn deze nepvuurwapens gemakkelijk verkrijgbaar. In Nederland is het bezit van deze 'look-a-likes' echter verboden. Wie toch zo'n wapen aanschaft loopt het risico op een forse boete en bij een treffen met de politie op een behandeling als van een gewapende crimineel.
Powered by Versicherungsvergleich