Actieve veelpleger loopt tegen de lamp
De 39-jarige kwam de afgelopen jaren frequent met de politie in aanraking, voor in totaal meer dan honderd misdrijven, voornamelijk vermogensdelicten. Om die reden houdt de politie de man voortdurend scherp in de gaten, wanneer hij op vrije voeten is. In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 oktober werd de 39-jarige herkend door een politieman in zijn vrije tijd. Hij zag hoe de 39-jarige samen met een andere man een appartementencomplex aan Het Fregat via de achterzijde binnenging.
De agent waarschuwde zijn collega’s en hij zag even later de 39-jarige en zijn medeverdachte naar buiten komen met diverse goederen in hun handen. De verdachten zagen dat agenten naar het appartementencomplex kwamen en gingen er onmiddellijk vandoor. Uit onderzoek bleek de medeverdachte ook een bekende te zijn. Het ging om een 42-jarige man uit Zoetermeer, die net als de 39-jarige eerder met de politie in aanraking kwam wegens (vermogens)misdrijven.
Aanhoudingen
De 39-jarige werd dinsdag 4 oktober aangehouden. Een dag later hielden agenten ook de 42-jarige man aan.
Behalve de inbraak in het appartementencomplex aan Het Fregat wordt de 39-jarige ook in verband gebracht met een inbraak bij een bedrijf aan de Olof Palmelaan in Zoetermeer in november 2010. De recherche onderzoekt ook zijn mogelijke betrokkenheid bij een aantal andere misdrijven.
De 39-jarige wordt vrijdag 7 oktober voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Veelplegeraanpak; topprioriteit politie Haaglanden
Politie Haaglanden heeft de aanpak van veelplegers tot korpsprioriteit verheven. Uit onderzoek blijkt dat 20 procent van de criminelen verantwoordelijk is voor 80 procent van de criminaliteit. Een betrekkelijk kleine groep notoire criminelen is dus verantwoordelijk voor een groot deel van de criminaliteit en om die reden richt Politie Haaglanden zich nadrukkelijk op deze groep. Met het Openbaar Ministerie zijn afspraken gemaakt over vervolging van deze verdachten. Plaatsing in een inrichting voor stelselmatige daders (ISD) is een van de speerpunten van dit beleid. Tijdens deze twee jaar durende maatregel krijgen veelplegers zorg aangeboden, bijvoorbeeld op het gebied van drugsproblematiek. Het is uiteindelijk aan de rechter om de isd-maatregel op te leggen.
Powered by Versicherungsvergleich