Negen jongeren beboet voor belediging | Regio15.nl

Negen jongeren beboet voor belediging

Den Haag - Agenten bekeurden dinsdagavond 10 april op de Laan van Wateringse Veld negen jongeren die politiemensen uitjouwden, voor van alles en nog wat uitscholden en hinderden bij hun werk. Een 15-jarige Hagenaar werd aangehouden nadat hij zich agressief gedroeg.


De agenten waren rond 19.50 uur op de Laan van Wateringse Veld in verband met een melding. Terwijl de agenten hun werk deden, verzamelde een groep jongeren zich op de kruising van de Laan van Wateringse Veld en Reykjavikweg en begon de agenten uit te jouwen.
 
Op het moment dat één van de agenten een 15-jarige Hagenaar aansprak op zijn gedrag en verzocht mee te lopen naar het politievoertuig, ging deze helemaal door het lint. Meerdere politiemensen waren nodig om hem onder controle te krijgen en naar een politieauto over te brengen.

Toen dat gebeurde, rende een groep jongeren van ruim tien personen in de richting van deze agenten. Andere politiemensen wisten hen echter op afstand te houden. Uiteindelijk kregen negen jongeren een boete.

Politie Haaglanden tolereert geen (verbaal) geweld tegen politiemensen en doet in voorkomende gevallen aangifte. Met het Openbaar Ministerie zijn afspraken gemaakt dat de strafeis bij geweld tegen politieambtenaren wordt verdubbeld.