Politie houdt dronken bestuurder aan | Regio15.nl

Politie houdt dronken bestuurder aan

Den Haag - De politie hield donderdag 18 oktober een 43-jarige Hagenaar aan op de Prinsestraat. De man vertoonde opmerkelijk rijgedrag en daarop besloot de politie hem in de gaten te houden. Niet geheel zonder resultaat, de man bleek onder invloed van alcohol te rijden.


De politie kreeg de man in de gaten toen hij opmerkelijk rijgedrag vertoonde. De man probeerde vervolgens heel onopvallend de auto te parkeren. Vervolgens liep hij in één rechte lijn door naar in café gevestigd aan de Prinsestraat. De politie volgde de man naar binnen en onderworpen hem aan een alcoholtest. De man blies 575 ugl, ruim het dubbele van de toegestane hoeveelheid. De politie vorderde het rijbewijs van de verdachte in.

Alcohol in het verkeer
De limiet voor alcohol in het verkeer ligt op 220 ugl (= 0,5 promille). Voor beginnend bestuurders (minder dan vijf jaar in het bezit van een rijbewijs) geldt strengere wetgeving. Voor hen ligt de grens op 88 ugl (= 0,2 promille).

Bestuurlijke maatregel niet vrijblijvend
Boven een strafrechtelijke straf en boetes kan een overtreder een bestuurlijke maatregel opgelegd krijgen. Dat varieert van een Educatieve Maatregel Alcohol en Verkeer (LEMA) tot een alcoholslotprogramma. Kosten moeten door de bestuurder zelf betaald worden. Die kunnen oplopen tot meer dan 1000 euro. Kijk voor meer informatie over de maatregelen op www.cbr.nl.