Met drank op achter het stuur | Regio15.nl

Met drank op achter het stuur

Zoetermeer - Woensdagmiddag 3 april werd een 40-jarige man uit Zoetermeer aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol.


De Zoetermeerder reed omstreeks 16.45 uur op de Buytenparklaan toen agenten hem controleerden en lieten blazen. De man blies 900 ugl, ruim vier keer zoveel als wettelijk is toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal.

Alcohol verkeer
De limiet voor alcohol in het verkeer ligt op 220 ugl (= 0,5 promille). Voor beginnend bestuurders (minder dan vijf jaar in het bezit van een rijbewijs) geldt strengere wetgeving. Voor hen ligt de grens op 88 ugl (= 0,2 promille).

Bestuurlijke maatregel niet vrijblijvend
Boven een strafrechtelijke straf en boetes kan een overtreder een bestuurlijke maatregel opgelegd krijgen. Dat varieert van een Educatieve Maatregel Alcohol en Verkeer (LEMA) tot een alcoholslotprogramma. Kosten moeten door de bestuurder zelf betaald worden. Die kunnen oplopen tot meer dan 1000 euro. Kijk voor meer informatie over de maatregelen op www.cbr.nl.